7 ditë, 7 gota, këtu është dieta për të humbur peshë shpejt
Transmetuar më 18-04-2019, 15:05

Humbja e peshës është një nga objektivat kryesore të shumë njerëzve, si nga pikëpamja estetike dhe nga pikëpamja shëndetësore.

Për të humbur peshë, së pari duhet të ndryshoni regjimin tuaj të ngrënies, sepse shpesh është përdorimi i ushqimeve yndyrore dhe kaloritë që përcaktojnë akumulimin e yndyrës në trup.

Një metodë e natyrshme për të eliminuar yndyrën e tepërt është 7 ditë 7 gota. Le ta shohim së bashku:

Receta

1.një kërcell i selino

2.një kastravec

3.një gotë gjethe majdanoz

4.tre feta ananas

5.ujë

Përgatitja

1.Lani frutat dhe perimet

2.Pritini gjithçka në copa dhe futeni në blender

3.Nuk ka qëndrueshmëri të përsosur për këtë pije, kështu që shtoni pak ujë në qoftë se preferoni një smooth të trashë ose shumë nëse dëshironi ta konsumoni atë të lëngët.

Konsumi

Pini një gotë të kësaj pije me stomak bosh për 7 ditë rresht./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...