Loading...
Helikobakteri, cilat janë simptomat dhe si mund ta luftoni atë
Transmetuar më 19-04-2019, 17:06

Studiuesit australian Barry J. Marshall dhe J. Robin Warren, në vitin 2005, zbuluan një mikroorganizëm të quajtur Helicobacter Pylori.

Helikobakteri është përgjegjës për sëmundje të tilla si gastrit, ulçerë e stomakut dhe tumoreve të stomakut. Fuqia e këtij bakteri është aftësia e tij për t’u përshtatur në mjedisin acid të stomakut tonë, duke parandaluar që lëngjet tona të stomakut të mos luftohen.

Infeksioni Helikobakter është shumë i zakonshëm. Në mbarë botën, rreth një person në dy është i prekur dhe popullata më të prekur janë Afrika, Amerika Latine dhe të gjitha ato vende në zhvillim ku ekzistojnë kushtet e këqija higjienike, varfëria dhe mbipopullimi.

Rruga e transmetimit të Helikobakter është rruga fekal-orale, dmth përmes marrjes së ushqimit të kontaminuar nga njerëz ‘të infektuar’ që nuk lahen siç duhet, siç janë frutat dhe perimet, ose nëpërmjet marrjes së ujit të ndotur ose pijeve të marra nga të njëjtat shishe që kishte kontakt të drejtpërdrejtë me një person të infektuar.

Simptomat kryesore janë: urthe të rënda, dhimbje, të vjella, refluks gastro ezofageal, gromësirë

Si luftohet?

Për të parandaluar përhapjen e Helikobakterit ka ilaçe të ndryshme, duke përfshirë antibiotikët, të cilët do të shërbejnë si anti-sekretore.

Një dietë e shëndetshme dhe e ekuilibruar është baza për forcimin e sistemit tonë imunitar dhe ky është aleati ynë më i vlefshëm në lidhje me ndonjë sëmundje. Shmangni ushqimet e paketuara dhe të përpunuara, ruajtësit dhe ngjyrat që ato përmbajnë nuk janë ushqim. Marrja e probiotikëve ndihmon shumë: bakteret e mira ndihmojnë në ribalancimin e florës bakteriale natyrore dhe përforcimin e zorrëve.

Në mesin e bimëve shëruese ne raportojmë në vend të kësaj: xhenxhefil, i cili gjithashtu do të duket të bllokojë formimin e ulçerave, trumzë, shafran i Indisë, kanellë, rigon, qepë dhe hudhër

Mos harroni që gjithmonë të lani duart dhe veglat me kujdes për gatim dhe ngrënie dhe gjithashtu frutat dhe perimet./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...