Loading...
Dhimbje të nervit shiatik? Këtu janë 6 metoda natyrore për lehtësim
Transmetuar më 22-04-2019, 12:42

Nervi shiatik është një dhimbje që ndikon në pjesën e poshtme të shpinës, afër zonës së mesit, e cila pastaj shtrihet përgjatë kofshës dhe mbi të gjithë këmbën.

Arsyet mund të jenë më të ndryshme nga një sjellje e gabuar ndaj një gjesti që e ka detyruar atë pjesë specifike të trupit, por ka mjete të shkëlqyera natyrore për të luftuar këtë dhembje:

Këtu janë 6 mjetet më të mira për lehtësimin e dhimbjeve të nervit shiatik:

1.Bëni aktivitet fizik.

2.Bëni një masazh.

3.Bëni ushtrime për shtyllën kurizore.

4.Pini çaj jeshil.

5.Pini çaj me shafran indie.

6.Ngrohni një peshqir dhe vendoseni në vendin e dhimbjes.

Natyrisht ju nuk keni për të zëvendësuar mjekun, por duke përdorur këto truket e vogla me siguri do t’ju lejojë të përfitoni prej tyre./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...