Loading...
Aksident me dy të plagosur në Shkodër, një prej tyre fëmijë
Transmetuar më 22-04-2019, 13:54

Një aksident rrugor me pasojë dy persona të plagosur është regjistruar ditën e sotme në qytetin e Shkodrës.

Ngjarja ka ndodhur pranë Fushës së Druve, Shkodër, ku në aksident janë përfshirë dy automjete.

Sipas informacioneve paraprake nga përplasja kanë mbetur të plagosur drejtuesi i një prej mjeteve dhe një fëmijë.

Mësohet se makina ka devijuar nga rruga duke u përpjekur fillimisht të shmangë përplasjen e fëmijës, ku më pas ka goditur një tjetër auotmjet.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar dy autoambulanca dhe shërbimi zjarrfikës.

Të plagosurit janë dërguar me urgjencnë në spital ku po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore, ku fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Policia dhe grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe shkaqet e aksidentit./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...