Loading...
Probleme me perdet e syve? Ja një mënyrë e thjeshtë për ti kuruar
Transmetuar më 23-04-2019, 07:42

Ndërsa plakemi, lenta kristalore e pranishme në sytë tanë gradualisht dobësohet, duke çuar në përkeqësimin e vizionit dhe shfaqjen e kataraktave (perdeve të syve).

Por ka një vaj që mund të luftojë në mënyrë efektive këtë problem: le ta shohim së bashku:

Për të shmangur kirurgjinë, mënyra më e mirë për të luftuar kataraktet duket të jetë vaj I gështenjës.

Ka dy mënyra për të marrë rezultatin e dëshiruar: e para është të lagni një gisht me vajin 100% dhe të zbatohet butësisht në skajet e syrit, në mënyrë që të depërtojë në vetvete.

Metoda e dytë është të vendosni një pikë të vajit direkt në sy, mundësisht në mbrëmje para se të shkoni në gjumë, në mënyrë që vaji të mund të punojë gjatë natës.

Shumë njerëz pohojnë se kanë arritur rezultate të pabesueshme edhe brenda pak javësh. Provojeni!/b.l/noa.al/

Loading...
Loading...