Loading...
Aida Shtino në politikë, në krahë të drejtuesit të partisë opozitare
Transmetuar më 23-04-2019, 11:35

Që të gjithë e mbajnë mend prezantuesen e emisionit “Njerëz të humbur”, Aida Shtino.

Ditën e sotme ajo ka konfirmuar se është bërë pjesë e politikës aktive. Gjithçka teksa partitë opozitare kanë nënshktruar marrëveshjen e koalicionit.

Shtino është parë në krahë të kryetarit të Partisë Republikane, Fatmir Mediu.

Kështu në këtë moment kyç të opozitës, Shtino është rishfaqur, ndonëse nuk dihet pozicioni i saj në PR.

Kujtojmë se Aida Shtino nuk është e re në politikë, pasi në vitin 2013, kandidoi në qarkun e Lezhës, për Partinë për Drejtësi Integrim dhe Unitet. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...