Loading...
Koalicioni i opozitës, Spiropali: Dëshmi se si mund të shkatërrohet një parti historike
Transmetuar më 23-04-2019, 13:16

Ministrja e Shtetit për marrëdhënie me parlamentin, Elisa Spiropali, reagon lidhur me nënshkrimin e marrëveshjes së koalicionit mes partive opozitare.

Ajo thotë se vetëm Lulzim Basha mund të krijojë koalicion partish për mospjesëmarrje në zgjedhje dhe këtë marrëzi olimpike sipas saj, ta shoqërojë me buzëqeshje heroike.

“Ja pra dëshmia akademike dhe praktike se si mund të shkatërrohet një parti historike prej frikës dhe mungesës së kurajos politike!”, shkruan Spiropali. /a.y/noa.al

Basha flet pas marrëveshjes: Angazhimi i koalicionit, zgjedhje të lira dhe të ndershme

Nënshkruan me Bashën, Kryemadhi: Marrëveshja, flamuri i shpresës

Loading...
Loading...