Loading...
Modelja e njohur në telashe, rrezikon të paguajë 4.5 milionë dollarë
Transmetuar më 24-04-2019, 09:04

Ajo është një prej modeleve më të njohura në botë, por është në telashe për evazion fiskal. Supermodelja izraelite Bar Rafeli, u dënua nga një gjykatë në vendin e saj për fshehje të një pjesë të fitimeve të saj.

Modelja e cila do të drejtojë edhe edicionin e radhës së festivalit të muzikës Eurosong, i cili do të mbahet në muajin maj në Tel Aviv, u përballë me një gjykatë në Lod.

Akuzat për fshehje parash kanë të bëjnë me vitet 2009-2010, kohë kur modelja jetonte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ishte e lidhur me aktorin Leonardo DiCaprio.

Ajo u mbrojt duke thënë se e dinte se duhet të paguante kontributet vetëm në SHBA.

Gjykata e shpalli fajtore duke deklaruar se që nga momenti që Bar Rafaeli, ndonëse jetonte në SHBA, zyrtarisht rezultonte banore e Tel Aviv, shkruan noa.al.

Kështu gjykata e dënoi bukuroshen me 4.5 milionë dollarë, ndërkohë që 33-vjeçarja ka paralajmëruar animimin e vendimit. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...