Moti sot dhe nesër në Shqipëri dhe Kosovë
Transmetuar më 28-04-2019, 06:10

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga vlera të larta të presionit atmosferik, i cili do të përmirësojë kushtet e motit në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. 

E Diel 28 Prill 2019

Dita e Diel dt 28 Prill 2019 moti do të jetë kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5  metër në det të hapur.Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  5/19°C 

Zonat e  ulëta  8/23°C

Zonat  bregdetare 11/23°C

E Diel 28 Prill  2019

Kosova për  ditën e Diel dt 28 Prill 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira.

Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 8°C  në mëngjes deri në 19°C gradë Celcius në mesditë.

E Hënë 29 Prill 2019

Fillimi i javës dt 29 Prill 2019 moti do të sjellë paqëndrueshmërinë në vend. Moti do të jetë vranësira dhe rreshje shiu në zonën Veriperëndimore.  Era do të  jetë  me drejtim  Jugperëndim (NW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4-5 me lartësi vale 1,5–2,0  metër në det të hapur.

Temperaturat do të pësojnë rënie.Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  7/17°C 

Zonat e  ulëta   11/22°C

Zonat  bregdetare 11/20°C

Loading...
Loading...