Parashikimi i motit, e martë 21 maj 2019
Transmetuar më 20-05-2019, 14:21

Edhe e marta paraqitet një ditë e ngrohtë, por e lagësht.

Moti do të jetë i kthjellët por herë pas here do të ketë zhvillim të vranësirave duke rrezikuar shira të dobët dhe afat-shkurtër, kryesisht pas-mesditës.

Më të dukshme shirat do të jenë në zonën lindore.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 m lartësi vale 1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të vinë me rritje duke arritur vlerën deri në 23°C./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...