Chelsea fiton trofeun e Ligës së Europës, mund Arsenalin në finale
Transmetuar më 29-05-2019, 23:02

Skuadra e Chelsea fiton trofeun eLigës së Europës për sezonin 2018/2019.

Takimi u luajt mbrëmjen e sotme në Baku të Azerbajxhanit.

Blutë e Londrës mundën Arsenalin me rezultatin e thellë, 4-1.

Golat për skuadrën e Chelsea u shënuan nga Giroud, Pedro dhe Hazard (2).

Ndërkaq golit i nderit për skuadrën e Arsenalit u shënua nga Iëobi.

Ky është trofeu i dytë i Chelseat në Ligën e Evropës brenda gjashtë vjetësh, pas atij në vitin 2013./a.k/noa.al/

Loading...
loading...
Loading...