Maskë natyrale në kushte shtëpie për rrudhat, pikat dhe njollat
Transmetuar më 31-05-2019, 15:00

Lëkura është pjesa e parë e trupit që "na paralajmëron" për plakjen. Sidomos ajo e fytyrës, më e ekspozuar ndaj dëmtimit të kohës dhe agjentëve të jashtëm, shfaq pakënaqësi të tilla si njollat ​​dhe rrudhat e frikshme.

Një ilaç i shkëlqyer natyror për të parandaluar fillimin e tyre është të përdorni kremin ​​shtëpiak me sodë buke.

Përbërësit: disa lugë sode, ujë mineral natyral, limon: disa pika (vetëm nëse keni lëkurë shumë të yndyrshme), mjaltë: 1 lugë çaji (vetëm nëse lëkura juaj është e thatë).

Përgatitja: Shto sodë buke në ujë dhe përzieje. Hidhi disa pika limoni ose gjysmë lugë mjaltë sipas nevojave tuaja.

Aplikoni maskën në të gjithë fytyrën, duke shmangur zonën e syve. Prisni 20 minuta dhe hiqeni me ujë. Së fundi, përdorni një krem hidratues./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...