Parashikimi i motit, e mërkurë 5 qershor 2019
Transmetuar më 04-06-2019, 13:34

E marta vijon me kthjellime e vranësira të herë pas hershme por me shira të përkohshëm vetëm në zona të izoluara Lindore.

Ndërsa e mërkura sjell kryesisht alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara nga rreshje shiu të here pas hershme.

Era do të jetë me drejtim Perëndim me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 m lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat pësojnë rritje të ndjeshme, ku maksimalja kap vlerën e 30°C. /b.l/noa.al/

Loading...
Loading...