Strijat problem? Me këtë krem natyral do ta zgjidhni shpejt problemin
Transmetuar më 06-06-2019, 14:25

Askush nuk dëshiron të ketë në disa pjesë të trupit të tyre vija të shtrembëruara, të cilat shumë shpesh janë të ndërthurura mendërisht vetëm tek gratë që kanë lindur.

Çdokush, burra dhe gra, mund të gjejnë veten duke u marrë me këtë rezultat të shëmtuar të ndryshimeve të peshës, aktivitetit fizik intensiv, menopauzës dhe më gjerë.

Le të jetë e qartë se nuk ka rrezik shëndetësor, por për të gjetur një marrëdhënie të mirë me trupin tuaj, këshillohet të ndiqni këtë udhëzues të dobishëm.

Përtej shkakut, është e mundur të mbështeteni në një krem ​​shtëpiak, të bërë vetë, aspak të shtrenjtë.

Ja se çfarë do të na duhet për ta përgatitur: 50 ml gjalpë kakao, një lugë mjaltë, katër pika të vajit të livandos, 60 ml vaj ulliri.

Gjëja e parë që duhet të bëni është që të shkrihet gjalpi i kakaos gjatë një flake të ulët. Në këtë pikë, gradualisht, ju mund të shtoni përbërësit e tjerë. Përzieni mirë dhe ndaloni vetëm kur kemi marrë një përzierje homogjene.

Lëreni të pushojë, derisa të arrini temperaturën e dhomës, pastaj mund ta derdhni në një enë me kapak, ta mbyllni dhe ta vendosni në frigorifer, duke e lënë atë të ftohet për rreth njëzet minuta./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...