Këto shenja tregojnë se ju nuk jeni duke pirë ujë mjaftueshëm
Transmetuar më 12-06-2019, 15:26

Uji i pijshëm është një nga gjërat më të rëndësishme për trupin, sepse e bën trupin më të hidratuar dhe gjithashtu çon në eliminimin e toksinave të tepërta.

Kështu që ata që pijnë ujë të mjaftueshëm mund të jenë absolutisht më të mirë me veshkat që kryejnë një detyrë themelore në këtë kuptim.

Nëse pini pak ujë, këtu janë këmbanat e alarmit

Një nga shenjat është ajo që lidhet me sytë që mund të djegin ose të japin ndjenjën e tepruar të thatësisë. Kjo padyshim çon në detyrën për të bërë gjërat në një mënyrë më të saktë, duke pirë më shumë dhe duke shmangur ndërlikimet.

Nëse ju pini pak ujë, kërcilat e trupit mund të thahen bëhen të skuqura, duke shkaktuar dhimbje të forta në trup. Atëherë bëni mirë të konsumoni sa më shumë ujë, veçanërisht tani në verë./b.l/noa.al/

Loading...
loading...
Loading...