Ish-MPJ Milo: Përse një pakt Rama-Basha do të ishte “fatkeqësi politike”
Transmetuar më 11-07-2019, 23:29

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo thotë se vonesa e zgjidhjes së krizës po ushqen fatkeqësisht idenë e vjetër se ne nuk mundemi të qeverisemi.

I pyetur nëse duhet të ketë një takim Rama-Basha ai tha se nëse ndodh, kjo do të jetë fatkeqësia e radhës politike.

“Nëse ndodh do jetë fatkeqësia politike e radhës.

Vitet kanë treguar se kur ndodhin takime të tilla që vendosin dy njerëz për fatet e Shqipërisë dhe të shqiptarëve dhe kur nuk ka transparencë, atëherë dihet se do riciklohet një krizë në të ardhmen”, deklaroi Milo në një intervistë në Top Channel.

Loading...
Loading...