Zbulohen dy laboratorë artificialë droge, kapen me tonelata marijuanë
Transmetuar më 18-07-2019, 11:11

Në Bosnjë dhe Hercegovinë zbuloi laboratorë, që kultivonin sasi të mëdha droge.

Policia njoftoi se ka zbuluar dy laboratorë gjigant droge në zonën e Banja Luka për prodhimin e marijuanës.

Zbulimi u bë gjatë operacionit “Unikat”, ndërsa në pranga ranë 4 persona.

Në laboratorin artificial për prodhimin e drogës u gjet rreth 1 ton lëndë narkotike.

Në pranga ranë Nenad Dragisic, Dean Djajiç, Danijel Trninic dhe Sanel Seranic. Dragisic dhe Seranic janë të njohur për policinë.

/a.m/noa.al/

Loading...
Loading...