Vizë turistike? Njoftimi i rëndësishëm i ambasadës amerikane
Transmetuar më 18-07-2019, 13:48

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës bën një njoftim të rëndësishëm për gjithë ata që duan një vizë turistike.

Këshillohet që të aplikohet më herët, në mënyrë që bileta e avionit të mos iu digjet.

Kjo pasi nënvizohet se rezervimi i biletës pa marrë vizën mund ta çojë dëm atë.

“Po aplikoni për vizë turistike?

Lutemi planifikoni të aplikoni herët dhe mos e rezervoni biletën e avionit derisa të keni marrë vizën tuaj. Pyet Anen”, thuhet në njoftim. /a.y/noa.al