Pas tërmetit, Greqia në flakë! Foto
Transmetuar më 21-07-2019, 17:33

Pas tërmetit, Greqia po përballet nga flakët.

Një zjarr i madh po përhapet me shpejtësi në zonën pas stadiumit Markopoulo, në Attica.

Për lokalizimin e flakëve janë angazhuar 40 zjarrfikës, 16 automjete dhe tre helikopterë, si vullnetarë me automjetet e tyre.

Sipas zjarrfikësve, zjarri është përhapur me shpejtësisë.

Bari i thotë dhe era, përpos temperaturave të larta, kanë nxitur flakët pas stadiumit ku ka rënë zjarri, duke alarmuar autoritetet. /a.m/noa.al/

Loading...
Loading...