Vazhdojnë dridhjet e tokës në Greqi, lëkundjet e tërmetit tronditin Attican
Transmetuar më 01-08-2019, 18:48

Tërmetet vijojnë të shkaktojnë panik të madh në vendin fqinj, Greqi. Një tjetër lëkundje është shënuar këtë pasdite me madhësi 3.5 ballë të shkallës Rihter.

Tërmeti është shënuar në orën 16:31, në qendër afër Magoula Attica, sipas një studimi paraprak nga Instituti Gjeodezik i Observatorit Kombëtar të Athinës.

Epiqendra e tërmetit ishte  5 km në veri të Magoula ose 23 km në veri-perëndim të Athinës dhe thellësia fokale e tij në 9.6 km. Nuk ka raportime për njerëz të lënduar apo dëme.

Kujtojmë, që ditët e fundit tërmetet kanë qenë të shumta në disa zona të Greqisë, të cilët kanë rënë deri në 5.3 ballë, duke krijuar jo pak panik.

Loading...
Loading...