Disa arsye pse duhet ta lash fytyrën çdo natë me uthull molle
Transmetuar më 04-08-2019, 16:20

Uthulla e mollës është një prej produkteve më të mira që rekomandohet jo vetëm në kuzhinë, por edhe për pastrimin dhe shkëlqimin e fytyrës.

Arsyet pse duhet ta lash fytyrën me uthull?

Eliminon yndyrën e lëkurës, pastron aknet, ndihmon për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës, i jep shkëlqim lëkurës.

Përdorimi:

Në një filxhan kafe hidh 2 lugë gjelle uthull molle dhe pastaj holloje me pak ujë (uthulla përmban acid dhe nëse nuk e hollon me ujë, mund të ta thajë lëkurën).

Aplikoje në fytyrë dhe mbaje për rreth 20-30 minuta. Më pas, shpëlaje si zakonisht. Nëse do ta bësh çdo darkë këtë maskë për të paktën 4 javë, ndryshimet do t’i ndiesh shumë shpejt.

Loading...
Loading...