Harrojeni piskatoren dhe depilimin e dhimbshëm, kjo është mënyra më e lehtë
Transmetuar më 08-08-2019, 12:56

Sipas Healthline heqja e qimeve nuk duhet të jetë e dhimbshme ose të kërkojë vizita të shtrenjta në sallone. Ka disa mjete në shtëpi që mund të bëjnë këtë gjë.

Maska natyrore:

Kjo maskë, e treguar nga Himani Wright në videon në fund të artikullit, është bërë nga përbërësit që ndoshta keni në dollapin tuaj të kuzhinës. Për këtë trajtim të fytyrës ju nevojitet 1/2 lugë çaji vaj kokosi , 3 lugë miell gruri dhe ujë.

Kajsi dhe mjaltë

Kjo recetë e thjeshtë merr vetëm një minutë për tu bërë dhe përmban shumë vitamina dhe minerale që janë të rëndësishme për lëkurën tuaj, sipas “Home Remedies for Life.”

Shkrini 1/2 filxhan kajsi të thatë. Shtoni një lugë çaji mjaltë në pluhurin e kajsisë dhe përziejeni mirë. Aplikoni këtë përzierje në fytyrë dhe lejoni që ajo të qëndrojë për pesë deri në 10 minuta. Më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Ju mund ta përsërisni këtë deri në katër herë në javë.

Për më shumë mënyra shihni videon më poshtë:

Loading...
Loading...