Njihuni me kombinimet sentimentale sipas shenjës suaj të horoskopit
Transmetuar më 08-08-2019, 15:19

Jo të gjithë njerëzit janë menduar të jenë bashkë. Ekzistojnë kombinime zodiakale për të cilat është e pamundur të krijohet një marrëdhënie e qëndrueshme midis dy njerëzve. Përveç njohjes së thellë të tjetrit, një metodë tjetër e pagabueshme është të mbështeteni te zodiaku dhe kombinimet e tij astrale.

Dashi/ Akrepi

Dashi, si një shenjë e mirë e zjarrit, ka tendencë të japë besim, të besojë te të tjerët dhe t’u besojë atyre instinktivisht. Kujdes atëherë te Akrepi, sepse vendosmëria dhe dinakëria e tij mund të sjellin surpriza të pakëndshme.

Demi / Shigjetari

Demit i pëlqen të planifikojë gjithçka, sepse e do qetësinë dhe dëshiron të shmangë atë që më shumë shtrembëron: e papritura. Përkundrazi, Shigjetari jeton një lëvizje dhe ndryshim të vazhdueshëm, pa kërkuar kurrë më mbrapa, pa menduar kurrë shumë për të.

Demi / Akrepi

Shumë luftime, shumë ulërima dhe tension. Akrepi pëlqen të provokojë, hetojë, dhe Demi nuk do të dështojë të shpërthejë në mënyrë të zhurmshme. Edhe pse janë kundër, dhe për këtë arsye plotësuese, të dy shenjat nuk duken të destinuara të bien dakord për një afat të gjatë.

Binjakët/ Peshqit

Vëmendje për lidhjet e bëra për lehtësi, për miqësi të interesuara, për njohje që kanë një qëllim të dytë. Ato nuk janë energji mbi të cilat është e lehtë të ndërtosh jetën e dikujt.

Binjakët/ Virgjëresha

Kombinim i rrallë dhe qeveriset nga Mërkuri. Virgjëresha jeton një inteligjencë shumë analitike dhe të përbërë, Binjakët vuajnë në vend të kësaj nga problemet e thellimit dhe përqendrimit. E pamundur të dialogosh në mënyrë të rrjedhshme.

Gaforrja/ Bricjapi

Gaforrja gjithmonë rezervon një rëndësi të madhe për emocionet, ndjenjat, atë që ndjen dhe që kurrë nuk mund të fshihet. Për dallim nga Bricjapi, i cili gjithmonë i jep përparësi logjikës, praktikës, gjërave që kanë rëndësi.

Gaforrja/ Shigjetari

Pesha që ka Jupiteri për të dy shenjat ka tendencë t’i bëjë ato shpesh pak më të tepërta, të ekzagjeruara. Mes të dyve kurrë nuk do të dështojë një miqësi e shëndetshme dhe e fortë, por asgjë më shumë. Sepse teprica do të ishte armiku i ndjenjave më të forta.

Luani / Demi

Egoja e madhe e Luanit e bën atë një poet dhe mbrojtës të vërtetë, atë që kujdeset, por që ka nevojë edhe për dikë që e bën atë të ndjehet i vlefshëm dhe i rëndësishëm. Por Demi gjithashtu tenton të sillet si ai që ofron mbrojtje, i cili kujdeset. Role që janë të vështira për tu pajtuar me njëri-tjetrin.

Virgjëresha / Gaforrja

Virgjëreshat mund të jenë shumë krijuese, imagjinative, por ato duhet të dëgjojnë dikë që di të gjykojë, të kritikojë por jo të shkatërrojë. Gaforrja ka tendencë të jetë pak shkatërruese, shpesh duke gjykuar duke ndjekur pasionet dhe impulset më shumë sesa logjikën.

Peshorja/ Binjakët

Peshorja është një shenjë individualiste, por gjithnjë e gatshme të projektohet drejt të tjerëve përmes një mënyre të matur të të bërit, një shkëmbim të butë. Binjakët, nga ana tjetër, kanë tendencë të flasin shumë për veten e tyre ose për gjërat që i shqetësojnë ata pa respektuar kohërat dhe mënyrat e sociale.

Peshorja / Ujori

Mendimi i lirë i Ujorit e bën atë një shenjë të dashur nga shumë por jo nga Peshorja. Edhe pse ka dy shenja të ajrit do të ketë fërkime, sepse peshoret kanë tendencë të punojnë së bashku në objekte pa humbur energji të çmuar.

Akrepi / Luani

Shumë pasion ndonjëherë mund të ketë efektin e kundërt. Pikërisht ajo që mund të ndodhte midis këtyre shenjave fikse, dy personalitete që ndoshta do të përplasen shumë herë para se të shpërthejnë përfundimisht.

Akrepi / Binjakët

Hiperaktiviteti i Binjakëve përfundon duke e bërë Akrepin shumë të bezdisur dhe të sëmurë nga manitë e kontrollit. Sepse ai gjithmonë dëshiron të dijë dhe të verifikojë gjithçka, me rrezikun që Binjakët të ndjehen pak të mbyllur. Dhe Akrepi i rraskapitur.

Shigjetari / Peshqit

Shigjetari ka tendencë të jetojë në një mënyrë aventureske dhe besnike, duke besuar, por me Peshqit gjithçka rrezikon të bëhet paksa shumë kaotike dhe e hutuar për shkak të një teprie të Jupiterit. Derisa të mos humbasësh në çmenduritë e jetës.

Bricjapi / Peshore

Pavarësisht që Saturni ju bashkohet, rreziku është që ashpërsia dhe përbërja e Bricjapit do të përfundojnë duke larguar entuziazmin e sjellshëm të Peshores duke zhvilluar vetëm komponentin praktik.

Bricjapi / Luani

Bricjapi pëlqen të rrethohet nga njerëz paqësorë që nuk krijojnë probleme të panevojshme dhe nuk bëjnë shumë zhurmë. Në fakt, Luani tenton të marrë drejtimin jo pa një agresivitet dhe shkathtësi të caktuar. Është e pamundur për të bashkuar egërsinë e Bricjapit me manitë e madhësisë leonine.

Ujori/ Luani

Mungesa e entuziazmit tokësor të shprehur nga Ujori (mërgimi i Diellit) perceptohet si mërzitje, nëse jo një pjatë e vërtetë, nga vetë Luani i animuar. Vështirë të gjesh një ekuilibër dhe momentin e duhur.

Ujori/ Akrepi

Akrepat e duan pasionin, intrigën, përfshirjen edhe më të errët. Të gjitha gjërat që Ujorët nuk i konceptojnë me të vërtetë. Rreziku është që këto janë dy gjuhë që janë shumë të ndryshme nga njëra-tjetra.

Peshqit / Virgjëresha

Peshqit duhet të dashurohen, të përjetojnë artin, romancën, ëndrrat. Por me një Virgjëreshë kjo nuk është gjithmonë e mundur, sepse Virgjëresha gjithmonë do t’i kthejë ata në tokë. Shumë e madhe për ata që duan të fluturojnë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...