Jo vetëm për dhimbje koke, njihuni me përdorimet e tjera alternative të aspirinës
Transmetuar më 09-08-2019, 15:16

Me aspirinë jo vetëm që kurohet dhimbja e kokës, por është gjithashtu e mundur që të bëhen kaq shumë më tepër. Përdorimet alternative të kësaj pilule mrekullie janë të shumta.

Kush nuk njeh aspirinën? Është një nga mjetet më të zakonshme për të hequr qafe dhimbjen e kokës sa më shpejt që të jetë e mundur dhe ju ndjeheni më mirë. Megjithatë është e mundur të vihen në praktikë disa mënyra të tjera alternative që kërkojnë përdorimin e saj.

Shumë prej të cilave janë përfundimisht të papritura. Për shembull, a ishit në dijeni të faktit që aspirina heq njollat ​​e djersës?

Shtrypni katër prej tyre duke i shpërndarë në ujë të ngrohtë. Lërini rrobat "e ndotura" në kontakt me këtë ujë për një orë dhe më pas lajini si zakonisht. Dhe ata do të kthehen si të reja.

Por aspirina gjithashtu rigjallëron lulet. Vendosni një kapsulë në një vazo me bimë të thara dhe do të shihni. Përsëriteni këtë proces çdo dy javë.

Është gjithashtu e mundur të pastroni lëkurën. Thërrmoni një pilulë dhe përzieni atë me lëng limoni dhe sode buke. Pastaj masazhoni fytyrën ose një pjesë tjetër të trupit me lëvizje të buta dhe lëreni të pushojë për disa minuta para se ta shpëlani.

Më në fund, aspirina gjithashtu trajton zbokthin. Thërrmoni 2 tableta dhe përzierni ato me shampon tuaj, rezultat i garantuar./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...