Shkencëtarët kërkojnë të fusin çip në trurin e njeriut, zbuloni arsyen
Transmetuar më 15-08-2019, 20:02

Shkencëtarët kanë habitur me një teori të fundit për të futur në trurin e njeriut një çip.

Arsyeja është për të parandaluar ngrënien e tepërt, dhe për rrjedhojë edhe obezitetin.

Ata duan ta provojnë këtë tek njerëzit obezë të cilët janë duke u përpjekur të ndalojnë ushqimin e tepërt që ata konsumojnë.

Ekipi në Universitetin e Standford në Britani e ka provuar një gjë të tillë te minjtë mbipeshë.

Kjo paisje, e cila futet në tru, kontrollon kërkesat për ushqim. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...