Transmetuar më 20-08-2019, 22:09

Carlo Ancelotti do të ketë edhe shërbimet e meksikanit Hirving Lozano. Sulmuesi meksikan ka zbarkuar ndërsa kontrollet mjekësore zhvillohen nesër.

Për shërbimet e tij Napoli pagoi shifrën rekord prej 42 mln euro.

Adam Ounas po largohet nga Napoli. Marrëveshja e rëndësishme mund të arrihet brenda orëve të ardhshme. Sipas raportimeve të Il Mattino, klubi italian është në të vërtetë afër marrëveshjes me Lille për kalimin e pjesës së jashtme në Ligue 1.

Një hua me interes të vendosur në 3 milion € dhe e drejta e shitjes për 22 milion €.

Roma është gati të mbyllë një marrëveshje të dyfishtë, hyrëse dhe dalëse.

Zappacosta është në fund të huazimit te Chelsea, teksa ekzaminimet mjekësore janë caktuar që të kryhen ndoshta nesër. Por skuadra kryeqytetase, “Giallorossi” mund të humbasë Santon i cili është në hua me të drejtën e blerjes te Mallorca.

Siç është raportuar nga “Libero”, në rast se Roma nuk ka qenë në gjendje të zhbllokojë blerjen e Rugani nga Juventus, Petrachi ka zgjidhjen gati. Ajo të çon te  Martin Caceres, me të cilin mund të nënshkruajë një kontratë dy-vjeçare, me 1.5 milion euro në sezon./a.m/noa.al