Moti për sot, priten vranësira dhe reshje të pakta shiu
Transmetuar më 24-08-2019, 07:49

Sipas meteorologes Rezarta Xhakollari, RTSH, Moti për sot do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave në zonën perëndimore ku do të ketë reshje të pakta shiu.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi maksimale  8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten të larta.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   19/31°C

Zonat e  ulëta    18/38°C

Zonat  bregdetare  22/34°C

Loading...
Loading...