Njihuni me lulen tuaj sipas shenjës së horoskopit
Transmetuar më 25-08-2019, 16:37

Një lule që është e lidhur ngushtë me secilën shenjë. Le të zbulojmë se me cilën lule lidhet shenja juaj e zodiakut. Lulet dhe astrologjia janë të lidhura ngushtëme njëra- tjetrën.

Dashi: lule tulipani

Shenja zodiake e Dashit është e pasionuar, i pëlqen të marrë situatat në kontroll dhe asnjëherë nuk kthehet pas. Kjo është arsyeja pse lulja më e përshtatshme për ata që i përkasin kësaj shenje është tulipani i kuq. Kjo është një lule e guximshme dhe e ndrojtur, ashtu si Dashi.

Demi: zambak

Demi është i famshëm pasi është një nga shenjat më kokëfortë të Zodiakut; në të njëjtën kohë, megjithatë, njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë gjithashtu sensualë dhe romantikë, shumë të lidhur me familjen dhe për ata që i duan. Zambaku është një lule që ka qenë gjithmonë një simbol i pastërtisë dhe bardhësisë, por në të njëjtën kohë shpreh një sensualitet besnik që i përshtatet vërtet Demit.

Binjakët: trëndafila

Trëndafilat janë lule me një mijë kuptime. Në varësi të ngjyrës së tyre ato mund të përdoren për të komunikuar mesazhe të ndryshme, kjo është arsyeja pse ato janë lule për Binjakët. Binjakët janë të gjithanshëm, ata ndryshojnë vazhdimisht duke qëndruar gjithmonë te e vërteta për veten e tyre.

Gaforrja: lule gojë-ujku

Karakteristika më e theksuar e atyre që kanë lindur nën shenjën e Gaforres është ndjeshmëria, e cila fatkeqësisht shpesh është e tepërt. Lule gojë-ujku, është delikate dhe modeste, e përshtatshme për ata që kanë një zemër delikate si Gaforrja.

Luani: luledielli

Lidhja midis shenjës së Luanit dhe lulediellit lind pothuajse spontanisht. Pak për ngjashmëri: luledielli ka një kurorë me lule që kujton jo vetëm rrezet e diellit, por edhe krenarinë e Luanit. Pak për shkak të karakteristikave shpirtërore. Luani është një shenjë me diell, e hapur, e gëzueshme, ashtu si luledielli shpreh pasionin, gëzimin e jetës, bukurinë.

Virgjëresha: margarita

Margarita është një lule modeste, në kuptimin që nuk i pëlqen të shfaqet, por që fsheh shumë virtyte. Në të njëjtën mënyrë, ata që kanë lindur nën shenjën e Virgjëreshës nuk u pëlqen të tregohen dhe performojnë, janë plot pasuri.

Peshorja: lule bore

Peshorja është shenja e zodiakut e ekuilibrit të përsosur të të kundërtave. Lule bore është një bimë që shpreh një simetri të madhe dhe që pasqyron në bukurinë e saj të qetë ndjenjën e jetës së duhur të Peshores.

Akrepi: trëndfili egër

Kush ka lindur nën shenjën e Akrepit është pasionant dhe sensual, i uritur për jetën. Ai shpesh herë vendos veten në situate për të cilat kujdeset pa menduar dy herë. Pezhona e kuqe pasqyron të gjitha këto: është një lule mishi, e zjarrtë, plot dëshirë për të bërë përvoja të reja dhe bartëse të fatit të mirë.

Shigjetari: karafili

Shenja e Shigjetarit bashkon në vetvete forcën fizike dhe intelektuale; njerëzit që i përkasin asaj janë rezistentë, nuk e lejojnë veten të ndahen lehtësisht. Lulja e karafilit zgjat një kohë të gjatë, dhe ndërthur një bukuri të përulur me një ngarkesë të madhe jetësore.

Bricjapi: manushaqe

Bricjapi është një shenjë e tokës thellësisht konkrete dhe e ankoruar me realitetin. Por ai është gjithashtu i prirur për poezinë dhe ëmbëlsinë. Kështu, manushaqja, një lule plot me një ngarkesë të madhe sensuale, është më e përshtatshme për ata që i përkasin kësaj shenje.

Ujori: orkide

Orkideja është një lule ekzotike, misterioze, tërheqëse, plot implikime të papritura. Pra, janë edhe ata që i përkasin shenjës së Ujorit, sepse ata duan ta mbulojnë veten me mister edhe nëse janë një person shumë i sinqertë dhe i drejtpërdrejtë.

Peshqit: zambak ujë

Zambaku i ujit është një lule kurioze. Kështu duket se është bërë për Peshqit, një shenjë diskrete, miqësore, plot delikatesë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...