LISTA/ Shifrat marramendëse që marrin për një episod aktorët më të paguar turq (FOTO)
Transmetuar më 28-08-2019, 18:46

Kinematografia turke është gjithmonë edhe më shumë në rritje, aq sa filmat e këtij vendi kanë pushtuar të gjithë botën.

Filmat në këtë gjuhë janë duke u transmetuar në çdo cep dhe siç dihet në Shqipëri janë më të preferuarit.

Fitimet e aktorëve dhe produksionit janë marramendëse, ndërsa ja edhe cilët janë  7 aktorët më të paguar të vitit dhe shifrat janë marramendëse.

Për një episod pagat e tyre variojnë nga 120 mijë paundë apo 130 mijë euro, deri në 330 mijë euro.

Engin Altan Düzyatan, i cili luan rolin e njohur të Ertugrulit paguhet me 200 mijë paundë, ose 220 mijë euro dhe është aktori i tretë më i paguar. në shtatë aktorët më të paguar, pesë të parët janë meshkuj.

Vendi 7. Tuba Büyüküstün-120 mijë pound

Vendi 6: Beren Saat- 130 mijë pound

Vendi 5: Cagatay Ulusoy- 150 mijë pound

Vendi 4: Kivanç Tatlitug- 170 mijë pound

Vendi 3: Engin Altan Düzyatan-200 mijë pound

Vendi 2: Burak Özçivit-220 mijë pound

Vendi 1: Kenan İmirzalıoğlu-250 mijë pound

/a.m/noa.al

Loading...
Loading...