Pse ju vjen për të vjellë para ciklit
Transmetuar më 29-08-2019, 14:25

Nëse ju vjen për të vjellë dhe keni të përziera para ditëve të ciklit, kjo mund të jetë simptomë e një shtatzënie të mundshme.

Por të përzierat dhe të vjellat jo gjithmonë janë sinjal shtatzënie.

Megjithatë për të reduktuar simptomat, një studim i American College of Obstetricians and Gynecologists, sugjeron disa këshilla:

Hani vakte të shpeshta dhe të vogla; Pini rregullisht ujë gjatë ditësh dhe shmangni aromat që iu provokojnë.

Mirëpo kur nuk bëhet fjalë për shtatzëni, të përzierat para ciklit janë diçka normale.

Bëhet fjalë për sindromën premensteruale, e cila sjell pështjellime në stomak.

Jo vetëm kaq por në këto ditë vihet re një reduktim oreksi. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...