Sulm i përgjakshëm në një metro në Francë, një viktimë dhe gjashtë të plagosur
Transmetuar më 31-08-2019, 19:50

Një sulm me thika ka ndodhur ditën e sotme në një metro në Francë.

Dy burra lanë të vrarë një person dhe plagosën gjashtë të tjerë.

Ngjarja ndodhi në stacionin e metrosë Laurent Bonnevay de Villeurbanne.

Njëri prej agresorëve u arrestua, dhe tjetri është shpallur në kërkim. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...