Një “kafshë” si Khabib Nurmagomedov, fitore dhe rekord
Transmetuar më 07-09-2019, 23:25

Khabib Nurmagomedov nuk njeh humbje dhe këtë e tregoi edhe këtë mbrëmje.

Khabib Nurmagomedov ka rikthyer titullin e UFC në peshat e lehta.

30 vjeçari ka mposhtur në Abu Dhabi kundërshtarin Dustin Poirier, në raundin e tretë.

Kjo fitore për Khabib vjen pas suksesit kundër Conor McGregor në tetorin e kaluar.

Pas këtij triumfi Khabib numëron 28 fitore në 28 ndeshje, duke vendosur rekord./a.k/noa.al/

Loading...
Loading...