Vrasja që tronditi Bulqizën, autori kishte deklaruar në psikiatri: Mbajeni mend…
Transmetuar më 08-09-2019, 17:12

Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja që tronditi Bulqizën disa ditë më parë.

“Balkanweb” raporton se autori Fatjon Keta një vit më parë ishte dërguar në Spitalin e Shkodrës me Ambulancën e Spitalit të Bulqizës.

Ai gjatë rrugës i ka deklaruar personelit që e shoqëronin drejt Spitalit Psikiatrik të Shkodrës: “Do të më njohë Arlind Pasha se kush jam unë. Do të më njohë ai dhe shokët e tij”.

Fatjon Keta mësohet se dy muaj më parë ka tentuar të godasë me thikë edhe 2 persona të tjerë, por fatmirësisht pa pasur pasoja. Sipas informacioneve, ai ishte përdorues i lëndëve narkotike dhe njihej për dhunën që ushtronte në familje.

Keta vrau disa ditë më parë bashkëmoshatarin e tij Arlind Pasha. Keta e qëlloi me thikë bashkëmoshatarin e tij teksa ai ishte duke ecur në trotuar. Autori ka shokuar edhe në deklaratën e policisë, ku tha se “e vrava se doja”.

Loading...
Loading...