Mbreti i “Pop”, në vitet e para të “pushtimit të botës”
Transmetuar më 09-09-2019, 21:49

Ai rrëmbeu rininë dhe fëmijët e viteve 1980.

Kjo foto e rrallë e legjendës Michael Jackson, është shkrepur pikërisht në ato vite, kur fama e tij nisi të pushtonte botën.

Mbreti i muzikës “pop”, mbetet edhe sot, disa vite pas ndarjes nga jeta, një ikonë e muzikës botërore, që dëgjohet dhe shijohet anembanë planetit. Ai në gati dy dekada shkroi historinë e muzikës/a.m/NOA.al

Loading...
Loading...