Dita e Ashures, Meta mesazh urimi nga Selia e Shenjtë për besimtarët bektashinj
Transmetuar më 10-09-2019, 15:42

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vizitoi sot selinë e Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, për të uruar të gjithë besimtarët bektashinj me rastin e Ditës së Ashures.

"Nga Selia e Shenjtë e Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, i lumtur të uroja sot të gjithë besimtarët me rastin e Ditës së Ashures, festën që simbolizon sakrificat në emër të lirisë dhe besimit", ishte mesazhi i Presidentit Meta nga Selia e Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, sot në Tiranë./a.m/NOA.al