Moderatorja e njohur shqiptare shpall objektivin e saj të fundit: Të shkoj në Hënë!
Transmetuar më 10-09-2019, 17:19

Alketa Vejsiu, moderatorja e njohur e ekranit, para sezonit të ri televiziv dhe pas pushimeve të verës bëri publike një foto të saj. Alketa ka shëtitur thuajse në të gjitha vendet e botës.

Ajo ndodhej në një sallon ku mbi të ndodhej Hëna, një objekt arti, dhe e habitur me të dha një mesazh, se ka si qëllim të fundit të shkojë një herë në satelitin e vetëm të Tokës.

"Duke parë Hënën!"

"Oh ky është qëllimi im i fundit! Të shkoj në Hënë!", tha Alketa Vejsiu, krahas fotos.

Kujtojmë se ulja e parë në Hënë për njeriun u realizua në vitin 1969, nga Neil Armstrong.

Vetëm një xhiro në hapësirë, nga NASA, kushton rreth 20 milion dollarë. /a.m/NOA.al

Loading...
Loading...