Euro 2020/ Shqipëri-Islandë, ja formacioni zyrtar, Reja edhe ndryshime taktike
Transmetuar më 10-09-2019, 19:30

Shqipëri-Islandë, e vlefshme për kualifikueset "Euro 2020", nis pas pak çastesh në "Elbasan Arena".

Trajneri Reja kishte paralajmëruar ndryshime, pas humbjes me Francën, 4-1, tre ditë më parë. Nga ndryshimet në emra, mësohet se do të ketë edhe ndryshim në taktikë dhe lojë krahasuar me takimet e fundit. Kuqezinjtë duket se nuk kanë çfarë humbin.

Lojtarët që do të luajnë në ndeshjen e sotme në "Elbasan Arena" janë:

Strakosha, Ismajli, Dermaku, Cikalleshi, Gjasula, Manaj, Memushaj, Bare, Gjimshiti, Hysaj, Lenjani

/a.m/NOA.al

Loading...
Loading...