SHBA, ekzekutohet i dënuari me vdekje
Transmetuar më 12-09-2019, 07:44

Një dënim me vdekje u ekzekutua këtë të martë në Texas, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për një vrasje të kryer në vitin 2010.

Një të burgosuri 37-vjeçar iu bë injeksion vdekjeprurës, duke bërë që të ndërrojë jetë në pak minuta.

Ai akuzohet se ka vrarë me armë zjarri një grua 61-vjeçare gjatë një grabitje.

Mark Anthony Soliz u ekzekutua në burgun e Huntsville, vend ku kryhen më shumë ekzekutime për vdekje në të gjithë SHBA.

Ekzekutimi i Soliz është i pesëmbëdhjeti brenda vitit në SHBA dhe i gjashti në Texas. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...