Vrau dy fëmijët e saj, burgim i përjetshëm për nënën “përbindësh”
Transmetuar më 29-09-2019, 08:11

Gjykata e Anglisë i ka dhënë dënimin me burgim të përjetshëm një mamaje për vrasjen e dy fëmijëve të saj në maj të këtij viti.

Sarah Barras pranoi krimin në seancën gjyqësore për vrasjen e dy fëmijëve të saj si dhe kishte planifikuar dhe vrasjen e katër fëmijëve të tjerë.

Sëbashku me Sarah ishte dënuar dhe një pjesëtar i familjes së saj për moskallëzim të krimit. Vendimi do të hyjë në fuqi në 12 nëntor të këtij viti. Gjatë seancës gjyqësore nuk u dha detaje mbi vrasjen e vëllezërve në maj.

Sipas asaj që raporton The Sun të dy fëmijët u vranë nga nëna e tyre. Mëngjesin e ngjarjes njëri prej tyre i dërgoi mesazh një shoku të tij se nuk do të shkonin në shkollë përpara se të gjendeshin të vdekur në shtëpinë e tyre në Sheffield.

Tristan 13 vjeç dhe Blake 14 vjeç u përcollën për në banesën e fundit me një ceremoni emocionale të shoqëruar me 300 motorë dhe 2 Lamborghini./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...