VIDEO/ Një person tenton të vetëdigjet përpara Komisionit Evropian
Transmetuar më 02-10-2019, 18:32

Një person tentoi të vetëdigjej ditën e sotme përpara ndërtesës së Komisionit Evropian, në Bruksel.

Ai hodhi benzinë mbi vete dhe përreth vendit ku po qëndronte, por u kap nga policia përpara se të kryente aktin ekstrem.

Në vendin e ngjarjes shkuan edhe forca të Ushtrisë, zjarrfikës dhe ambulanca. Pas rreth 20 minutash, personi u ndalua dhe u transportua në spital.

Gjatë kësaj kohe, ndërtesa e Komisionit Evropian u mbyll, ndërsa janë të paqarta arsyet se përse ai kërkoi të vetëdigjej. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...