Ministrja e Arsimit Besa Shahini, voton me të shoqin në Prishtinë
Transmetuar më 06-10-2019, 15:11

Ministrja e Arsimit, shqiptare e Kosovës, Besa Shahini, ka ushtruar të drejtën e saj të votës.

E shoqëruar nga i shoqi Dardan Molliqaj, ministrja e kabinetit shqiptar, ka votuar në Prishtinë.

“Ne votuam”, shkruan Besa teksa shihet bashkë me të shoqin.

Më herët votoi edhe ministri i Jashtëm në detyrë, gjithashtu nga Kosova, Gent Cakaj.

Pas votimit, ai tha se, “Jam në cilësinë e qytetarit modest të Kosovës dhe jo si kryediplomat i Shqipërisë. Jam shumë krenar me traditën demokratike të votimit, përkundër sfidave të panumërta që ka kaluar Kosova”.

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, erdhën si pasojë e dorëheqjes së Kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili u thirr nga Gjykata e Hagës, për tu marrë në pyetje, i akuzuar për krime lufte. /a.y/noa.al

Ish-Presidentja Jahjaga bën zgjedhjen e saj: Vota e secilit prej jush vlen

Albin Kurti voton: S’ka rëndësi në je i pasur apo i varfër, të gjithë të shfrytëzojnë këtë shans unik

Zgjedhjet, Cakaj: Votova si qytetar modest i Kosovës, jo si kryediplomat i Shqipërisë

Zgjedhjet në Kosovë, voton kryetarja e KQZ: Çdo gjë që ndodh sot, do ti faturohet Kosovës

Votimet, Thaçi: Pjesëmarrje sa më të madhe, sot le të fitojë Kosova

Zgjedhjet e përgjithshme, qytetarët e Kosovës votojnë

Voton Haradinaj, thirrja për qytetarët: Vetëm me votë vendosim vetë

Loading...
Loading...