“Ndalo ose të vrava”, një vajzë përdhunohet në rrugë, shpëton falë një kalimtari
Transmetuar më 08-10-2019, 13:24

Ajo u befasua kur ai e preku në shpatull. Ngjarja ka ndodhur në orën 1:30 të natës të së dielës, në Pasteur, kur në rrugë ishin vetëm ata. Emilio Graviel Baldes, një 49-vjeçar nga Peruja, person me precedent të mëparshëm, përdori një shishe birrë për ta kërcënuar atë, pastaj grushta dhe shpulla në fytyrë.

Viktima është një bashkatdhetare 19-vjeçare që jeton në Torino, ajo ishte në Milano duke kaluar fundjavën. Gjatë natës gjatë rrugës së saj për tu kthyer në shtëpi ajo u takua me atë burrë të dhunshëm që përdorte fjalë kërcënuese si “ndalo ose të vrava” për t’iu afruar asaj.

Ai e shtyu atë drejt murit, e përdhunoi atje, nën dritën e llambave të rrugës. Vajza u përpoq të mbrohej, por nuk mundi ta çlironte veten nga kontrolli i tij. Por britmat e saj kanë tërhequr vëmendjen e një kalimtari i cili nuk është larguar.

Ai thirri 112, për të treguar atë skenë të tmerrshme. Një patrullë policore arriti menjëherë në adresën e dhënë në pak minuta. Baldes, në tërbimin e tij, as nuk i vuri re sirenat, ata e befasuan atë i cili qëndronte ende i bashkangjitur me viktimën e tij.

Ai u arrestua pa bërë fare rezistencë. Vajza u transportua në gjendje shoku në klinikën Mangiagalli, ku mjekët konstatuan dhunën dhe gjetën mavijosje dhe rrahje. Gjendja e saj fizike nuk konsiderohet serioze, por është e pamundur të llogariten dëmet e traumës psikologjike./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...