Pse maskat vlerësohen si mënyra më e mirë për t’i dhënë jetë dhe shkëlqim lëkurës
Transmetuar më 20-10-2019, 05:36

Jepini shkëlqim fytyrës dhe trupit me skrab. Hidratojeni me maska hidratuese. Pastrojeni me trajtime specifike.

Ju do të zbuloni se makeup-i zgjat më shumë dhe baza e tij nuk “rrudhë”. Ju do të zbuloni se kremi juaj është me të vërtetë efektiv… Dhe përveç kësaj do të keni një lëkurë që kurrë nuk e keni parë!

Të gjithë duhet të dinë se maskat e fytyrës lajnë, pastrojnë ose hidratojnë. Maska është plotësuesi i duhur për pastrimin e fytyrës; është mirëmbajtja e trajtimit estetik; është gjesti javor që e bën trajtimin e ardhshëm efektiv.

Me të drejtë, në kopsht nuk lihen gjethe të thata, sepse toka nuk mban ujë, kështu edhe lëkura duhet të lirohet nga qelizat e vdekura, pasi në këtë mënyrë trajtimi anti-plakje dhe hidratues bëhet mjaft efektiv.

Trajtimi exfoliating lejon që lëkura të oksigjenohet; hidratuesi ruan elasticitetin; trajtimi pastrues hap poret: krijoni përzierje për lloje të ndryshme fytyre për një rezultat edhe më të mahnitshëm.

Vetëm në këtë mënyrë lëkura merr frymë dhe zbulon shkëlqimin natyror.