Parashikimi i motit, e martë 22 tetor 2019
Transmetuar më 22-10-2019, 07:31

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë në të njëjtat kushte klimaterike, pra moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi maksimale 6 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0,3- 0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  8/26°C

Zonat e ulëta 12/30°C

Zonat bregdetare 14/28°C.

Loading...
Loading...