Tre automjete përfshihen në aksident, përfundojnë në spital pesë persona
Transmetuar më 23-10-2019, 23:36

Një aksident me pasojë plagosjen ka ndodhur në Kosovë.

Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, segmenti rrugor fshati Pestovë.

Në aksident janë përfshirë dy autovetura dhe një traktor.

Si pasojë e aksidentit, 5 persona kanë mbetur të plagosur.

Ata jën dërguar për trajtim mjeëksor në spitalin e Vushtrisë, ku ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Po punohet nga organet përkatëse për dokumentimin e plotë të shkaqeve të aksidentit./a.k/noa.al/