Parashikimi i motit, e mërkurë 30 tetor 2019
Transmetuar më 30-10-2019, 07:40

Vendi ynë në orët e paradites do të jetë me mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare, por parashikohet që gjatë mesditës dhe pasdites të ketë zhvillime të vranësira duke sjellë shira në formë rrebeshi në zonat Jugore dhe pjesërisht ato Qëndrore.

Zonat Veriore do të paraqiten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta.

Sipas meteoalb, temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3 gradë C deri në 24 gradë C

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verilindore duke krijuar në det dallgëzim të ulët./b.l/noa.al/