Seks me një studente të mitur, video nxjerr zbuluar dhe fut në telashe profesorin
Transmetuar më 31-10-2019, 08:41

Ai do të bënte seks me një studente të mitur. Kjo është arsyeja pse një mësues i edukimit fizik të Oregonit në Shtetet e Bashkuara, i cili u arrestua, është në telashe. Nicholas Federico, ky është emri i profesorit, 38 vjeç, i cili u ndalua pasi verën e kaluar në Instagram u shfaq një video në të cilën ai mund të shihej në momente intime me një studente.

Të hënën, oficerët e zbatimit të ligjit e arritën atë në Shkollën e Mesme Woodburn, një shkollë e mesme në qytetin me rreth 25,000 njerëz të vendosur 30 milje në perëndim të Portland, ku ai punon, dhe e transferuan atë në burgun e Qarkut Marion me akuzat, “abuzimi, pornografia në internet dhe sjellja e keqe”.

Sipas raporteve nga zyra e sherifit të Qarkut Marion, në fund të korrikut departamenti i policisë Woodburn mori një raport të një videoje në qarkullim në Instagram, i cili dyshohet se tregonte një mësues nga shkolla e mesme e qytetit në "një akt intim” me një të mitur.

Që atëherë, ka filluar një hetim tre-mujor, gjatë së cilit hetuesit kanë zbuluar prova të vërtetësisë së atyre pamjeve dhe gjithashtu se Federico, i martuar dhe me dy fëmijë të vegjël, ka përdorur për të dërguar mesazhe të paktën një studenteje të institutit duke përdorur Snapchat.

Pas arrestimit të tij ai gjithashtu u pezullua nga mësimi, i vendosur në pushim administrativ të paguar në pritje të rezultatit të hetimit. Një goditje e fortë për shkollën, në të cilën profesori ka punuar nga viti 2011 duke mbuluar edhe rolin e trajnerit të ekipit të futbollit.

"Ne e kuptojmë se kjo çështje do të shqetësojë shumë prej studentëve tanë, kështu që ne do të sigurojmë burimet e mundshme për të mbështetur fëmijët, stafin dhe familjet e tyre," tha një zëdhënës i shkollës në një deklaratë. Profesori pritet të dalë në gjyq në 25 nëntor./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...