E gërvisht macja në dorë, gruaja përfundon në spital në gjendje kome
Transmetuar më 04-11-2019, 11:17

Ajo rrezikoi jetën pasi u gërvisht nga macja e saj shtëpiake. Protagoniste është një grua 65-vjeçare nga Mbretëria e Bashkuar, Shirley Hair, e cila pati një sulm në zemër për shkak të bakterit që ha mishin që do të zhvillohej menjëherë pasi u gërvisht nga shoqja e saj Chan.

Historia u tregua nga gazeta Daily Star. Për fat të mirë, protagonistja e historisë arriti të shpëtojë veten, por iu desh të bënte një seri ndërhyrjesh për t’u rikthyer në këmbë.

Sipas raporteve të shtypit lokal, Shirley u gërvisht nga macja e saj në njërën anë, e cila filloi të enjtet, por mendoi se nuk ishte asgjë serioze.

Sidoqoftë, pas disa ditësh situata është përkeqësuar: ënjtja është përhapur në krah e cila gjithashtu është bërë e zezë dhe gjithashtu janë shfaqur simptoma të tjera, të tilla si marramendje, mungesë oreksi dhe dhimbje të muskujve.

Kështu që ajo iu drejtua një mjeku, i cili pasi bëri të gjitha analizat, e operoi me urgjencë: në fakt, ajo u diagnostikua me një tronditje septike që kishte prekur edhe zemrën dhe mushkëritë e saj.

Pas një seri operacionesh për të hequr indin e infektuar, ajo u la në gjendje kome për pesë ditë, pastaj u shërua ngadalë dhe arriti të marrë frymë lehtësisht./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...