Humbni peshë lehtë dhe shëndetshëm dhe pastroni zorrët me këtë pije
Transmetuar më 05-11-2019, 13:18

Ekziston një pije për të humbur peshë dhe pastruar zorrët. Vërtetë ideale për tu ndjerë më mirë, zvogëloni fryrjen e barkut dhe përmirësoni proceset e tretjes. Ajo që ju nevojitet kur ndiheni jashtëzakonisht të rëndë. Për të qëndruar në formë ajo që keni nevojë është vetëm pak tërshërë, një mollë, një kos dhe një pjesë të farave të lirit.

Këto të fundit janë një rezervuar i shkëlqyeshëm i fibrave, magnezit, omega 3, kalciumit dhe fosforit. Lëngu, nga ana tjetër, siguron një sasi të konsiderueshme të fibrave, si dhe ka një efekt ngopës. Molla ka vitamina të ndryshme, ndërsa kosi natyrisht ndihmon zorrët të pastrohet.

Përveç përbërësve të lartpërmendur, na duhen edhe një lugë çaji farash chia, pak pluhur kanelle. Vendosni gjithçka në një blender dhe veproni për disa sekonda. Kështu që nuk do të mbetet më asgjë për të bërë, por transferoni gjithçka në një gotë dhe konsumojeni atë për mëngjes sapo të zgjoheni.

Bërja e kësaj çdo ditë për tre javë do t’ju ndihmojë të dobësoheni dhe nëse e lidhni këtë zbulim për të humbur peshë pranë një diete të mirë, duke marrë të paktën 2 litra ujë në ditë dhe disa aktivitete fizike të lehta, do ta shihni se në më pak se një muaj do të bëheni një person tjetër, me shumë më pak kile./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...