Tre produktet që iu heqin kilet e tepërta, thjesht përziejini
Transmetuar më 05-11-2019, 19:52

Heqja e kileve të terpërta nga trupi është një sfidë e vështirë. Dietologët sugjerojnë përzierjen e tre produkteve për t’ia arritur qëllimit.

Gjërat që ju duhen: 4 lugë gjelle mjaltë, 2 lugë çaji kanellë, 500 mililitër ujë.

Udhëzimet:

Përzieni kanellën me ujë të vluar dhe më pas lereni të ftohet. Shtojeni mjaltin pasi të jetë ftohur uji me kanellë, mos e shtoni nëse pija është ende e nxehtë, sigurohuni që të jetë e ftohur.

Pijeni para se të flini çdo ditë dhe në mëngjes kur të zgjoheni. Mos pini më shumë se gjysmë filxhani përnjëherë. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...